O MNIE

Katarzyna Targosz – powieściopisarka, autorka bajek dla dzieci, blogerka,  fotograf, a przede wszystkim – żona i mama.

Z wykształcenia jestem geografem ze specjalizacją z turystyki (studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie). Posiadam także certyfikat z hotelarstwa i zarządzania w branży spożywczej (studia w Swiss Hotel Management School, Caux/Montreux w Szwajcarii).

Pochodzę ze Śląska, jednak obecnie – wraz z rodziną – mieszkam w Bukowinie Tatrzańskiej. Po drodze zaliczyłam etapy życia na emigracji – w Austrii i Szwajcarii, a także kilka lat spędziłam w Krakowie.

To właśnie te liczne przeprowadzki i związane z nimi wyjątkowe doświadczenia, były dla mnie natchnieniem do rozpoczęcia pisania. Miejsca są dla mnie jednym z głównych źródeł inspiracji, nadając unikalny klimat i koloryt każdej z moich powieści.

Zadebiutowałam w 2014 roku lekką powieścią kryminalną „Wiosna po wiedeńsku” (Wyd. JanKa), bardzo dobrze przyjętą przez recenzentów i czytelników, wyróżnioną przez Jury konkursu portalu granice.pl tytułem: „Najlepsza książka na lato”.

Rok później nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się moja druga powieść, tym razem obyczajowa z wątkiem sensacyjnym – „Jesień w Brukseli” (Wyd. JanKa, 2015), ponownie budząc bardzo pozytywne reakcje.

W roku 2016 ukazała się moja bajka dla dzieci – „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”, opublikowana przez Wydawnictwo eSPe.

Jestem także współautorką w dwóch zbiorach wierszowanych bajek – „Zwierzaki Pocieszaki” (2014) oraz „Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka” (2016). W obu przypadkach stworzyłam po dwie opowieści – otwierające i zamykające te zbiory.

Zdarza mi się także tworzyć mniejsze formy literackie, jak felietony i opowiadania. Moje opowiadanie „Trzy razy wiedeńska wiosna” ukazało się w miesięczniku Polonika (kwiecień, 2015).

W tej chwili w przygotowaniu jest moja kolejna powieść dla dorosłych czytelników, kontynuująca rozpoczęty „Wiosną po wiedeńsku” cykl, w którym akcja każdej z książek toczy się w okresie jednej, wybranej pory roku.
Pracuję także nad kolejną bajką dla dzieci.

Więcej na temat mojej twórczości literackiej w zakładce KSIĄŻKI.

Poza pisaniem książek, prowadzę bloga – matkanaszczycie.pl, który jest moją twórczą przestrzenią w sieci i wyrazem moich zainteresowań. To właśnie na blogu mogę połączyć moje dwie największe życiowe pasje – pisanie i fotografię.

Zajmuję się także rękodziełem artystycznym, tworzę biżuterię, maskotki i wiele innych przedmiotów.

Prywatnie jestem mamą małego górala i żoną najlepszego męża na świecie 🙂 I to są zdecydowanie moje dwie najważniejsze i najpiękniejsze życiowe role!