O MNIE

Katarzyna Targosz – powieściopisarka, autorka bajek dla dzieci, blogerka,  fotograf, a przede wszystkim – żona i mama.

Z wykształcenia jestem geografem ze specjalizacją z turystyki (studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie). Posiadam także certyfikat z hotelarstwa i zarządzania w branży spożywczej (studia w Swiss Hotel Management School, Caux/Montreux w Szwajcarii).

Pochodzę ze Śląska, jednak – wraz z rodziną – mieszkam w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie odnalazłam swoje miejsce. Po drodze zaliczyłam etapy życia na emigracji – w Austrii i Szwajcarii, a także kilka lat spędziłam w Krakowie.

To właśnie te liczne przeprowadzki i związane z nimi wyjątkowe doświadczenia, były dla mnie natchnieniem do rozpoczęcia pisania. Miejsca są dla mnie jednym z głównych źródeł inspiracji, nadając unikalny klimat i koloryt każdej z moich powieści.

*

Zadebiutowałam w 2014 roku lekką powieścią kryminalną „Wiosna po wiedeńsku” (Wyd. JanKa), bardzo dobrze przyjętą przez recenzentów i czytelników, wyróżnioną przez Jury konkursu portalu granice.pl tytułem: „Najlepsza książka na lato”.

Rok później nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się moja druga powieść, tym razem obyczajowa z wątkiem sensacyjnym – „Jesień w Brukseli” (Wyd. JanKa, 2015), ponownie budząc bardzo pozytywne reakcje.

W roku 2016 ukazała się moja bajka dla dzieci – „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”, opublikowana przez Wydawnictwo eSPe.

Rok 2017 przyniósł aż dwie publikacje. Pierwszą z nich jest moja trzecia książka dla dorosłych czytelników – “Szlak Kingi” (Wydawnictwo eSPe), powieść obyczajowa, dotykająca spraw w życiu najistotniejszych, która w krótkim czasie podbiła serca czytelników, stając się bestsellerem wydawnictwa.

Druga książka to kontynuacja przygód Aniołka Gabrysia i Szymka Rozrabiaki, bohaterów znanych i lubianych przez czytelników, pod nazwą – “Aniołek Gabryś i Szymek Starszy Brat” (Wydawnictwo eSPe).

W roku 2018 ukazała się moja kolejna książka z cyklu “Opowieści z wiary”, wydana przez Wydawnictwo eSPe – powieść z wątkiem detektywistycznym – “Sanatorium Doktora Kramera”.

Rok 2019 to kolejna powieść z powyższego cyklu – “Powierzchnia” (Wydawnictwo eSPe), napisana specjalnie na życzenie czytelników, którzy pragnęli kontynuacji przygód Kingi ze “Szlaku Kingi”.

Jestem także współautorką w dwóch zbiorach wierszowanych bajek – „Zwierzaki Pocieszaki” (2014) oraz „Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka” (2016). W obu przypadkach stworzyłam po dwie opowieści – otwierające i zamykające te zbiory.

*

Zdarza mi się także tworzyć mniejsze formy literackie, jak felietony i opowiadania. Moje opowiadanie „Trzy razy wiedeńska wiosna” ukazało się w miesięczniku Polonika (kwiecień, 2015).

W tej chwili w przygotowaniu jest moja kolejna powieść dla dorosłych czytelników, kontynuująca rozpoczęty „Wiosną po wiedeńsku” cykl, w którym akcja każdej z książek toczy się w okresie jednej, wybranej pory roku, a także kolejna książeczka dla dzieci.

Więcej na temat mojej twórczości literackiej w zakładce KSIĄŻKI.

*

Poza pisaniem książek, prowadzę bloga – matkanaszczycie.pl, który jest moją twórczą przestrzenią w sieci i wyrazem moich zainteresowań. To właśnie na blogu mogę połączyć moje dwie największe życiowe pasje – pisanie i fotografię.

Zajmuję się także rękodziełem artystycznym, tworzę biżuterię, maskotki i wiele innych przedmiotów.

Prywatnie jestem mamą małego górala i żoną najlepszego męża na świecie 🙂 I to są zdecydowanie moje dwie najważniejsze i najpiękniejsze życiowe role!

*

Więcej o mnie można zaleźć w zakładce GALERIA, na moim profilu na Facebooku (zakładka AKTUALNOŚCI), lub dowiedzieć się z wybranych wywiadów (linki poniżej). 

| WYWIAD 1 | WYWIAD 2 | WYWIAD 3 | WYWIAD 4 | WYWIAD 5 | WYWIAD 6 | WYWIAD 7 | WYWIAD 8 | WYWIAD 9 |