O MNIE

Katarzyna Targosz – powieściopisarka, autorka bajek dla dzieci

Z wykształcenia jestem geografem ze specjalizacją z turystyki (studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie). Posiadam także certyfikat z hotelarstwa i zarządzania w branży spożywczej (studia w Swiss Hotel Management School, Caux/Montreux w Szwajcarii).

Pochodzę z Górnego Śląska, jednak – wraz z rodziną – mieszkam w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie odnalazłam swoje miejsce. Po drodze zaliczyłam etapy życia na emigracji – w Austrii i Szwajcarii, a także kilka lat spędziłam w Krakowie.

To właśnie te liczne przeprowadzki i związane z nimi wyjątkowe doświadczenia, były dla mnie natchnieniem do rozpoczęcia pisania. Miejsca są dla mnie jednym z głównych źródeł inspiracji, nadając unikalny klimat i koloryt każdej z moich powieści.

*

Zadebiutowałam w 2014 roku lekką powieścią kryminalną „Wiosna po wiedeńsku” (Wyd. JanKa), bardzo dobrze przyjętą przez recenzentów i czytelników, wyróżnioną przez Jury konkursu portalu granice.pl tytułem: „Najlepsza książka na lato”.

Rok później nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się moja druga powieść, tym razem obyczajowa z wątkiem sensacyjnym – „Jesień w Brukseli” (Wyd. JanKa, 2015).

W roku 2016 ukazała się moja bajka dla dzieci – „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”, opublikowana przez Wydawnictwo eSPe.

Rok 2017 przyniósł dwie publikacje. Pierwszą z nich jest moja trzecia książka dla dorosłych czytelników – “Szlak Kingi” (Wydawnictwo eSPe), powieść obyczajowa, dotykająca spraw w życiu najistotniejszych, która w krótkim czasie podbiła serca czytelników, stając się bestsellerem wydawnictwa.

Druga książka to kontynuacja przygód Aniołka Gabrysia i Szymka Rozrabiaki, bohaterów znanych i lubianych przez czytelników, pod nazwą – “Aniołek Gabryś i Szymek Starszy Brat” (Wydawnictwo eSPe).

W roku 2018 ukazała się moja kolejna książka z cyklu “Opowieści z wiary”, wydana przez Wydawnictwo eSPe – powieść z wątkiem detektywistycznym – “Sanatorium Doktora Kramera”. Książka została opublikowana w nowym wydaniu w maju 2023 roku.

Rok 2019 to kolejna powieść z powyższego cyklu – “Powierzchnia” (Wydawnictwo eSPe), napisana specjalnie na życzenie czytelników, którzy pragnęli kontynuacji przygód Kingi ze “Szlaku Kingi”.

Rok 2022 przyniósł ukoronowanie zapoczątkowanej “Szlakiem Kingi” serii, która za sprawą książki “Blizny życia” (Wydawnictwo eSPe) stała się trylogią.  W książce czytelnicy mogą znaleźć znane sobie już postaci, a także poznać całkiem nowych bohaterów.

W roku 2023 ukazała się moja kolejna powieść obyczajowa z lubianego przez wielu czytelników cyklu “Opowieści z wiary”, dotykającego spraw nie tylko ziemskich i doczesnych – “Róża z piór”.

Jestem także współautorką w zbiorze opowiadań bożonarodzeniowych stworzonym przez pisarki znane z powieściowego cyklu “Opowieści z wiary” – “A na niebie blask od gwiazd” (Wydawnictwo eSPe, 2023), oraz w dwóch zbiorach wierszowanych bajek – „Zwierzaki Pocieszaki” (2014) oraz „Zwierzaki Pocieszaki: Podróże Karolka” (2016) – w obu przypadkach stworzyłam po dwie bajki – otwierające i zamykające te zbiory.

Więcej na temat mojej twórczości literackiej w zakładce KSIĄŻKI.

*

Poza pisaniem książek, prowadzę bloga – matkanaszczycie.pl, który jest moją twórczą przestrzenią w sieci i wyrazem moich zainteresowań.

Prywatnie jestem mamą wspaniałego syna i żoną najlepszego męża na świecie 🙂 I to są zdecydowanie moje dwie najważniejsze i najpiękniejsze życiowe role!