Powierzchnia

Powierzchnia

Premiera: maj 2019

Wydawnictwo eSPe

druga część przygód bohaterów znanych czytelnikom ze “Szlaku Kingi”

Utrzymywanie swojej „powierzchni” jest zawsze męczące i dużo kosztuje. Prześlizgiwanie się po niej z początku wydaje się łatwiejsze niż życie w prawdzie, lecz szybko wpędza w pułapkę, z której trudno się wydostać. Powierzchnia bywa polukrowana albo udekorowana, ale jest tylko przykrywką. Kiedy tę przykrywkę za wszelką cenę się utrzymuje, ciężko już samemu rozpoznać, jakim naprawdę się jest. Łatwo pogubić się w tej grze. Łatwo przegapić prawdziwe życie, które przepływa obok. Łatwo zapomnieć, o co i po co się walczy. A wydostanie się spod powierzchni bywa trudne, bo wymaga konfrontacji z tym, co tak usilnie chciało się ukrywać.

Cztery kobiety, przedstawicielki różnych pokoleń – czterdziestoletnia Kinga, znana już ze „Szlaku Kingi”, trzydziestokilkuletnia Ksenia, sześćdziesięcioletnia Beata i dziewiętnastoletnia Skylar. Każda z nich żyje, wkładając wiele sił w to, by utrzymywać „powierzchnię”, która wydaje się perfekcyjna, a pod nią skrywając wiele trudnych emocji – traum z przeszłości, niepewności, bólu, strachu, odrzucenia, frustracji.
Ale powierzchnia, to nie tylko domena kobiet i wrażliwej psychiki. Powierzchnia może zostać stworzona również przez zewnętrze okoliczności, na przykład luksus i bogactwo łatwo mogą przesłonić to, co w życiu ważne, o czym przekonują się Marek i Mateusz, żyjący w złotej bańce. A są i jeszcze inni bohaterowie i inne powierzchnie…

Książka na stronie wydawnictwa -> TUTAJ

Więcej na moim blogu -> TUTAJ 

Miejsca akcji powieści -> TUTAJ

Wywiad na temat książki na portalu gnanice.pl -> TUTAJ

.

“<Szlak Kingi> wydawał mi się przez wiele miesięcy najlepszą polską powieścią. Chyba jednak zmienię zdanie (…).
Czytałeś <Szlak Kingi>? To jest sztos… <Powierzchnia> jeszcze bardziej”.
Magdalena Urbańska – Biegnąc pod wiatr/ Facebook

“Ksenia jest niejednoznaczną, barwną, atrakcyjną dla czytelnika postacią, ale także bardzo sprawnie i przemyślanie skonstruowaną postacią literacką. Brawo!”
Katarzyna Grzebyk – Katarzyna Grzebyk blog

“Jeśli można coś zarzucić tej powieści, to tylko to, że się skończyła. (…) Nie znam lepszej polskiej Autorki. Nikt mnie tak nie porywa swoimi powieściami.”
niezawodnanadziejablog.deon.pl

Jeśli bowiem drugi tom wciągnął mnie i zafascynował tak bardzo, to jak świetny musi być jego poprzednik?!
godzinazksiazka.blogspot.com

“Ta książka, jak i wcześniejsze pozycje są GENIALNE!
(…) Powierzchnia to powieść, której liczne fragmenty dotykały mnie tak bardzo,że robiłam sobie ich zdjęcia, aby móc do nich wracać.”
Monika Wydra, blog PanDa