RÓŻA Z PIÓR

 

Róża z piór

Premiera: lipiec 2023

Wydawnictwo eSPe

“W tle tej wzruszającej i pełnej humoru opowieści wybrzmiewa przepiękna szanta, w której pojawia się zagadkowa róża z piór. Warto odkryć jej niezwykłą tajemnicę i wraz z bohaterami przekonać się o prawdziwości słów, że Bóg jest wielki, a ludzie są szaleni.”

Powieść ta, jak zresztą w zasadzie wszystkie moje powieści opowiada o poszukiwaniu własnej drogi i własnego miejsca, o poznawaniu siebie i odkrywaniu tego, co w życiu jest najważniejsze, o błędach przeszłości i o tym, że nie przekreślają one przyszłości, o tym, że łaski przychodzą do tych, którzy wcale na nie nie zasługują, a cuda naprawdę się zdarzają – wystarczy dać im szansę.
I tak – jest również o miłości, bo ona jest w życiu najważniejsza – ta ziemska: romantyczna, rodzinna i do bliźnich oraz przede wszystkim Ta, która wykracza poza ziemskie ramy.
A wszystko dzieje się w urokliwej, malutkiej nadmorskiej miejscowości, w której śpiew fal i szum sosen towarzyszą bohaterom w ich codziennych zmaganiach.

Książka na stronie wydawnictwa -> TUTAJ

Miejsca akcji powieści i jej fragmenty

Więcej na moim blogu -> TUTAJ

 

„<Róża z piór> to piękna opowieść o tym, że cuda się zdarzają. I to całkiem często, a w dodatku – są one na wyciągnięcie ręki. Wystarczy pozwolić im się dziać, wystarczy w nie uwierzyć. Wystarczy pozwolić Bogu działać w naszym życiu. (…)
Książka Katarzyny Targosz przepełniona jest emocjami. Autorka pokazuje uczucia każdego z bohaterów i z empatią opisuje, co dzieje się w sercu każdego z nich.(…)
Książkę Katarzyny Targosz czyta się szybko, z zainteresowaniem odkrywając sekrety i powiązania, jakie autorka stopniowo odsłania przed czytelnikami. Nie sposób nudzić się przy lekturze <Róży z piór>”.
Magdalena Galiczek-Krempa, granice.pl

 

“Katarzyna Targosz to jedna z tych pisarek, która tak stwarza i buduje bohaterów, iż Czytelnik ma wrażenie jakby byli jego rodziną.”
prezentyzdusza.pl

 

“Czułam się otulona spotykając tych bohaterów. Mówiąc o spotkaniu nie czuję bym choć trochę przesadzała, bo kunszt literacki autorki sprawia, że miałam wrażenie bliskiego spotkania, dotyku, spojrzenia w oczy, czy wspólnego wpatrywania się w szumiące fale Bałtyku.”
Magdalena Urbańska, niezawodnanadzieja.blog.deon.pl

 

“Ta powieść zmusza do refleksji, ale również koi i oczarowuje pięknymi widokami znad morza.”
OgrodKwitnacychMysli/ facebook.com

 

“Zakochałam się w rodzinie poznanej przez dziewczynę w Chłopach, w ich podejściu do życia, nie ocenianiu innych, chęci niesienia pomocy. Ta historia to plaster na serce, cudowna, kojąca, wzruszająca opowieść, dająca wiarę i nadzieję, że dla każdego z nas jest jego własne miejsce na ziemi.”
@lili_zielono_mi/ instagram.com

 

Książka “Róża z piór” to opowieść w której zakochałam się bez reszty. To przepiękna, niosąca nadzieję i przywracająca wiarę w człowieka historia, która przypomina nam o cudach dnia codziennego. (…). Cudownie lekkie pióro autorki sprawia, że przepływa się przez kolejne strony tej książki, będąc wypełnionym po brzegi emocjami. Ludzkie tęsknoty, nadzieje i poszukiwanie własnego miejsca, a w tle tajemnica tytułowej róży z piór, to składniki, które złożyły się na idealną powieść od której nie sposób się oderwać.” 
czarksiazek/facebook.com

 

“Książka podczas czytania otula Cię swym pięknem, koi, wzrusza, a nawet pokusiłabym się powiedzieć, że otwiera oczy i trafia prosto w serce.”
papierowybluszcz.wordpress.com

 

“Wbrew pozorom to nie tyle powieść obyczajowa, co powieść o dojrzewaniu. Do własnych decyzji, rozpoznawania talentów, do przebaczenia sobie i innym, do przyjęcia miłości.”
renataczerwinska.pl